تاریخ انتشار: 1397/4/11 09:23

سامانه بچه های مسجد


حجت الاسلام پهلوانی؛
همه فعالیت کانون ها باید در سامانه«بچه های مسجد» به ثبت برسد
مسئول دبیرخانه کانون های مساجد هرمزگان با اشاره به راه اندازی سامانه جامع بچه های مسجد، گفت: از این پس، هرگونه فعالیت کانون های فرهنگی هنری مساجد باید در این سامانه به ثبت برسد.

سامانه بچه های مسجد

دسته بندی: اخبار / سامانه سجا /
حجت الاسلام پهلوانی؛
همه فعالیت کانون ها باید در سامانه«بچه های مسجد» به ثبت برسد
مسئول دبیرخانه کانون های مساجد هرمزگان با اشاره به راه اندازی سامانه جامع بچه های مسجد، گفت: از این پس، هرگونه فعالیت کانون های فرهنگی هنری مساجد باید در این سامانه به ثبت برسد.
 

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بندرعباس، حجت الاسلام احمد پهلوانی در آیین آغاز بکار طرح آسمانی ها ویژه غنی سازی اوقات فراغت کانون های فرهنگی هنری مساجد در بخش رودخانه شهرستان رودان از سامانه جامه آمار و اطلاعات کانون های فرهنگی هنری مساجد به عنوان بستری مهم برای شناساندن ظرفیت عظیم کانون ها به جامعه یاد کرد.

 

وی با اشاره به ثبت بیش از 960 کانون فرهنگی هنری مساجد استان هرمزگان در این سامانه، افزود: کانون های فرهنگی هنری از 10 تیر ماه جاری تا 31 مرداد ماه فرصت دارند اسامی و مشخصات اعضای خود را در این سامانه وارد کنند.

 

حجت الاسلام پهلوانی با ذکر این نکته که ثبت هر عضو در سامانه 40 امتیاز را برای کانون به همراه دارد، اضافه کرد: ستادعالی از این به بعد سرانه ها را براساس امتیاز به کانون ها پرداخت خواهد کرد.

 

وی همچنین به تدوین سند تحول راهبردی ستادعالی به عنوان یکی از دستاوردهای بزرگ نام برد و تصریح کرد: این سند، ریل گذاری جدیدی در مسیر فعالیت های کانون های فرهنگی هنری مساجد در کشور است.

 

این مقام مسئول با بیان اینکه در سند تحول راهبری ستاد عالی، نوع، موضوع فعالیت و مخاطبین کانون ها به صورت واضح و شفاف تعریف شده است، افزود: در این سند بر اهتمام جدی کانون ها به قشر کودک، نوجوان و بانوان تاکید شده است.

 

وی با یادآوری اینکه این سند که با افق 1404 پیش بینی شده است، گفت: برنامه هایی که در این سند آمده، برای بازه زمانی سه ساله در نظر گرفته شده و شامل فعالیت در بحث فرهنگ  و اقتصاد خانواده، اخلاق و مشارکت اجتماعی و نشاط و معنویت و خودباوری است.

 

پهلوانی افزود: سه موضوع در این سند در قالب 9 محور شامل فعالیت های هنری، ادبی و فعالیت مجازی همچون سرود، نویسندگی، تئاتر، شعر، مداحی، فن خطابه، گرافیک و ...، فعالیت های فرهنگی و اجتماعی نظیر آداب و رسوم، اردو، نمایشگاه، مسابقه، جشن ها، کتابخوانی و ... پیش بینی شده است.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اعزام 450 نفر از ائمه جماعات، مدیران، رابطین، واحد خواهران کانون ها به هفتمین اردوی فرهنگی، آموزشی و زیارتی «سفیران ولایت» اشاره و اذعان کرد: تبیین سند تحول راهبردی ستاد عالی و سیاست های جدید در حوزه فعالیت کانون ها یکی از محورهای مهم سفیران ولایت 7 است.

 

دبیر اجرایی کنگره بین المللی امام سجاد(ع)، پیش بینی آیتمی برای آموزش مدیران کانون ها در زمینه ارائه طرح هایی فرهنگی، هنری و اجتماعی منطبق بر سند راهبری و همچنین ارائه آموزش پیرامون سامانه بچه های مسجد از دیگر بخش های این اردو برشمرد.

 

وی در خاتمه با اشاره به تقارن مناسبت های مذهبی نظیر دهه کرامت با ایام اوقات فراغت، بر توجه ویژه کانون ها به اجرای برنامه های بزرگداشت این دهه تاکید کرد و افزود: دهه کرامت فرصت مناسبی برای تبیین معارف اهل بیت(ع) به ویژه سیره رضوی است و کانون ها باید برای بهره برداری هرچه بهتر از این دهه برنامه ریزی کنند.

 

گفتنی است؛ در حال حاضر بیش از ۷۰ کانون فرهنگی هنری با مجوز رسمی ستاد عالی در سطح مساجد بخش رودخانه شهرستان رودان در شرق استان هرمزگان فعال هستند.